- Loyal
- KB20-PP
KB20-PP Bearing | Loyal
| KB20-PP interchange INA KB20-PP | |
| KB20-PP cross reference INA KB20-PP | |
| KB20-PP Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KB20-PP |
| L | 45 mm |
| D | 32 mm |
| Fw | 20 mm |
| Dn | 30,3 mm |
| L2 | 31,2 mm |
| N2 | 2 mm |
| BL2 | 1,6 mm |
| Weight | 0,09 Kg |
| Bearing number | KB20-PP |
| Bore Diameter (mm) | 20 |
| Outer Diameter (mm) | 32 |
| Basic dynamic load rating (C) | 1,66 kN |
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



KB20-PP PDF download