- Loyal
- VLA 20 0944 N
VLA 20 0944 N Bearing | Loyal
| VLA 20 0944 N interchange INA VLA 20 0944 N | |
| VLA 20 0944 N cross reference INA VLA 20 0944 N | |
| VLA 20 0944 N Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | VLA 20 0944 N |
| d | 834 mm |
| D | 1046,1 mm |
| Z | 129 mm |
| m | 8 mm |
| Li | 862 mm |
| Da | 1046,1 mm |
| di | 834 mm |
| Di | 945,5 mm |
| d0 | 1032 mm |
| da | 942,5 mm |
| La | 985 mm |
| na | 20 mm |
| ni | 20 mm |
| DiZT | 947 mm |
| diZT | 836 mm |
| Weight | 71,5 Kg |
| Bearing number | VLA 20 0944 N |
| Bore Diameter (mm) | 834 |
| Outer Diameter (mm) | 1046,1 |
| Dynamic load rating axial (C) | 231 kN |
| Dynamic load rating radial (C) | 151 kN |
| Static load rating radial (C0) | 250 kN |
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000



VLA 20 0944 N PDF download