- Loyal
- VLA 20 0844 N
VLA 20 0844 N Bearing | Loyal
| VLA 20 0844 N interchange INA VLA 20 0844 N | |
| VLA 20 0844 N cross reference INA VLA 20 0844 N | |
| VLA 20 0844 N Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | VLA 20 0844 N |
| d | 734 mm |
| D | 950,1 mm |
| Z | 117 mm |
| m | 8 mm |
| Li | 762 mm |
| Da | 950,1 mm |
| di | 734 mm |
| Di | 845,5 mm |
| d0 | 936 mm |
| da | 842,5 mm |
| La | 885 mm |
| na | 18 mm |
| ni | 18 mm |
| DiZT | 847 mm |
| diZT | 736 mm |
| Weight | 65,5 Kg |
| Bearing number | VLA 20 0844 N |
| Bore Diameter (mm) | 734 |
| Outer Diameter (mm) | 950,1 |
| Dynamic load rating axial (C) | 222 kN |
| Dynamic load rating radial (C) | 145 kN |
| Static load rating radial (C0) | 224 kN |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH205-14J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-14J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 7/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



VLA 20 0844 N PDF download