- Loyal
- VLA 20 0644 N
VLA 20 0644 N Bearing | Loyal
| VLA 20 0644 N interchange INA VLA 20 0644 N | |
| VLA 20 0644 N cross reference INA VLA 20 0644 N | |
| VLA 20 0644 N Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | VLA 20 0644 N |
| d | 534 mm |
| D | 742,3 mm |
| Z | 122 mm |
| m | 6 mm |
| Li | 562 mm |
| Da | 742,3 mm |
| di | 534 mm |
| Di | 645,5 mm |
| d0 | 732 mm |
| da | 642,5 mm |
| La | 685 mm |
| na | 16 mm |
| ni | 16 mm |
| DiZT | 647 mm |
| diZT | 536 mm |
| Weight | 48,5 Kg |
| Bearing number | VLA 20 0644 N |
| Bore Diameter (mm) | 534 |
| Outer Diameter (mm) | 742,3 |
| Dynamic load rating axial (C) | 200 kN |
| Dynamic load rating radial (C) | 131 kN |
| Static load rating radial (C0) | 171 kN |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



VLA 20 0644 N PDF download