- Loyal
- EE700090D/700167/700168D
EE700090D/700167/700168D Bearing | Loyal
| EE700090D/700167/700168D interchange NTN EE700090D/700167/700168D | |
| EE700090D/700167/700168D cross reference NTN EE700090D/700167/700168D | |
| EE700090D/700167/700168D Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | EE700090D/700167/700168D |
| D | 425,45 mm |
| d | 228,6 mm |
| T | 349,25 mm |
| Size (mm) | 228.6x425.45x349.25 |
| Width (mm) | 349,25 |
| Bearing number | EE700090D/700167/700168D |
| Bore Diameter (mm) | 228,6 |
| Outer Diameter (mm) | 425,45 |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



EE700090D/700167/700168D PDF download