- Loyal
- NK95/36RD2
NK95/36RD2 Bearing | Loyal
| NK95/36RD2 interchange NTN NK95/36RD2 | |
| NK95/36RD2 cross reference NTN NK95/36RD2 | |
| NK95/36RD2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | NK95/36RD2 |
| D | 115,000 mm |
| C | 72,000 mm |
| Fw | 95,000 mm |
| Size (mm) | 95x115x72 |
| Width (mm) | 72,000 |
| Bearing number | NK95/36RD2 |
| Bore Diameter (mm) | 95,000 |
| Outer Diameter (mm) | 115,000 |
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



NK95/36RD2 PDF download