- Loyal
- RF-615
RF-615 Bearing | Loyal
| RF-615 interchange NMB RF-615 | |
| RF-615 cross reference NMB RF-615 | |
| RF-615 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RF-615 |
| D | 6 mm |
| d | 1,5 mm |
| B | 2,5 mm |
| C | 2,5 mm |
| L | 4,73 mm |
| C1 | 0,6 mm |
| D1 | 7,5 mm |
| L1 | 2,9 mm |
| r min. | 0,15 mm |
| Size (mm) | 1.5x6x2.5 |
| Width (mm) | 2,5 |
| Bearing number | RF-615 |
| Bore Diameter (mm) | 1,5 |
| Outer Diameter (mm) | 6 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,324 kN |
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16



RF-615 PDF download