- Loyal
- RIF-6632ZZ
RIF-6632ZZ Bearing | Loyal
| RIF-6632ZZ interchange NMB RIF-6632ZZ | |
| RIF-6632ZZ cross reference NMB RIF-6632ZZ | |
| RIF-6632ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RIF-6632ZZ |
| D | 9,525 mm |
| d | 4,762 mm |
| B | 3,175 mm |
| C | 3,175 mm |
| L | 0,343 mm |
| C1 | 0,79 mm |
| D1 | 10,72 mm |
| L1 | 0,235 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 4.762x9.525x3.175 |
| Width (mm) | 3,175 |
| Bearing number | RIF-6632ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 4,762 |
| Outer Diameter (mm) | 9,525 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,712 kN |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4



RIF-6632ZZ PDF download