- Loyal
- RIF-6632
RIF-6632 Bearing | Loyal
| RIF-6632 interchange NMB RIF-6632 | |
| RIF-6632 cross reference NMB RIF-6632 | |
| RIF-6632 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RIF-6632 |
| D | 9,525 mm |
| d | 4,762 mm |
| B | 3,175 mm |
| C | 3,175 mm |
| L | 0,343 mm |
| C1 | 0,58 mm |
| D1 | 10,72 mm |
| L1 | 0,235 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 4.762x9.525x3.175 |
| Width (mm) | 3,175 |
| Bearing number | RIF-6632 |
| Bore Diameter (mm) | 4,762 |
| Outer Diameter (mm) | 9,525 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,712 kN |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



RIF-6632 PDF download