- Loyal
- RIF-3332ZZ
RIF-3332ZZ Bearing | Loyal
| RIF-3332ZZ interchange NMB RIF-3332ZZ | |
| RIF-3332ZZ cross reference NMB RIF-3332ZZ | |
| RIF-3332ZZ Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | RIF-3332ZZ |
| D | 4,762 mm |
| d | 2,38 mm |
| B | 2,38 mm |
| C | 2,38 mm |
| L | 0,169 mm |
| C1 | 0,79 mm |
| D1 | 5,94 mm |
| L1 | 0,118 mm |
| r min. | 0,08 mm |
| Size (mm) | 2.38x4.762x2.38 |
| Width (mm) | 2,38 |
| Bearing number | RIF-3332ZZ |
| Bore Diameter (mm) | 2,38 |
| Outer Diameter (mm) | 4,762 |
| Basic dynamic load rating (C) | 0,187 kN |
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4



RIF-3332ZZ PDF download