- Loyal
- 7015C
7015C Bearing | Loyal
| 7015C interchange Loyal 7015C | |
| 7015C cross reference Loyal 7015C | |
| 7015C Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 7015C |
| D | 115 mm |
| d | 75 mm |
| B | 20 mm |
| C | 20 mm |
| Size (mm) | 75x115x20 |
| Width (mm) | 20 |
| Bearing number | 7015C |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 115 |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



7015C PDF download