- Loyal
- 320275/320406XH
320275/320406XH Bearing | Loyal
| 320275/320406XH interchange Gamet 320275/320406XH | |
| 320275/320406XH cross reference Gamet 320275/320406XH | |
| 320275/320406XH Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 320275/320406XH |
| E | 55 mm |
| H | 15 mm |
| R | 6 mm |
| L | 12 mm |
| d | 275 mm |
| D | 406,4 mm |
| T | 176 mm |
| C | 140 mm |
| J | 421,4 mm |
| F | 18 mm |
| G | 33 mm |
| da | 324 mm |
| Weight | 67,6 Kg |
| Size (mm) | 275x406.4x176 |
| Width (mm) | 176 |
| Bearing number | 320275/320406XH |
| Bore Diameter (mm) | 275 |
| Outer Diameter (mm) | 406,4 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8
UCTH213-40J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH213-40J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/2



320275/320406XH PDF download