- Loyal
- 32022X/DF
32022X/DF Bearing | Loyal
| 32022X/DF interchange ISB 32022X/DF | |
| 32022X/DF cross reference ISB 32022X/DF | |
| 32022X/DF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32022X/DF |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| T | 76 mm |
| Weight | 6,30 Kg |
| Size (mm) | 110x170x76 |
| Width (mm) | 76 |
| Bearing number | 32022X/DF |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| (Grease) Lubrication Speed | 3240 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 393,96 kN |
| Basic static load rating (C0) | 764,4 kN |
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



32022X/DF PDF download