- Loyal
- 32022T84X/QDBC200
32022T84X/QDBC200 Bearing | Loyal
| 32022T84X/QDBC200 interchange SKF 32022T84X/QDBC200 | |
| 32022T84X/QDBC200 cross reference SKF 32022T84X/QDBC200 | |
| 32022T84X/QDBC200 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32022T84X/QDBC200 |
| a | 80 mm |
| d | 110 mm |
| D | 170 mm |
| T | 84 mm |
| C | 66 mm |
| d1 | 140 mm |
| Weight | 6,5 Kg |
| db min | 121 mm |
| r2 min. | 2,5 mm |
| Db min. | 163 mm |
| r5 min. | 0,6 mm |
| Cb min. | 9 mm |
| r1 min. | 2,5 mm |
| rc max. | 0,6 mm |
| ra max. | 2 mm |
| Size (mm) | 110x170x84 |
| Width (mm) | 84 |
| Limiting speed | 3600 r/min |
| Bearing number | 32022T84X/QDBC200 |
| Reference speed | 2200 r/min |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| Calculation factor (e) | 0,43 |
| Fatigue load limit (Pu) | 85 |
| Calculation factor (Y0) | 1,6 |
| Calculation factor (Y1) | 1,6 |
| Basic dynamic load rating (C) | 402 kN |
| Basic static load rating (C0) | 780 kN |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH204-12J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH204-12J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 3/4
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2



32022T84X/QDBC200 PDF download