- Loyal
- 32022A
32022A Bearing | Loyal
| 32022A interchange SNR 32022A | |
| 32022A cross reference SNR 32022A | |
| 32022A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32022A |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| T | 38 mm |
| B | 38 mm |
| C | 29 mm |
| Size (mm) | 110x170x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 32022A |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



32022A PDF download