- Loyal
- 32022-X-DF
32022-X-DF Bearing | Loyal
| 32022-X-DF interchange NKE 32022-X-DF | |
| 32022-X-DF cross reference NKE 32022-X-DF | |
| 32022-X-DF Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32022-X-DF |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| T | 76 mm |
| B | 38 mm |
| 2B | 76 mm |
| Weight | 6,3 Kg |
| da max | 123 mm |
| Da min | 152 mm |
| r5 min. | 0,6 mm |
| Da max. | 160 mm |
| r3 min. | 2 mm |
| r4 min. | 2 mm |
| Size (mm) | 110x170x76 |
| Width (mm) | 76 |
| Limiting speed | 3600 r/min |
| Bearing number | 32022-X-DF |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| Calculation factor (e) | 0,43 |
| Calculation factor (Y0) | 1,6 |
| Calculation factor (Y1) | 1,6 |
| Basic dynamic load rating (C) | 443 kN |
| Basic static load rating (C0) | 826 kN |
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8



32022-X-DF PDF download