- Loyal
- 32022
32022 Bearing | Loyal
| 32022 interchange ISO 32022 | |
| 32022 cross reference ISO 32022 | |
| 32022 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32022 |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| T | 38 mm |
| B | 38 mm |
| C | 29 mm |
| a | 36 mm |
| Size (mm) | 110x170x38 |
| Width (mm) | 38 |
| Bearing number | 32022 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16



32022 PDF download