- Loyal
- 16010-2RS
16010-2RS Bearing | Loyal
| 16010-2RS interchange Loyal 16010-2RS | |
| 16010-2RS cross reference Loyal 16010-2RS | |
| 16010-2RS Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 16010-2RS |
| D | 80 mm |
| d | 50 mm |
| B | 10 mm |
| C | 10 mm |
| Size (mm) | 50x80x10 |
| Width (mm) | 10 |
| Bearing number | 16010-2RS |
| Bore Diameter (mm) | 50 |
| Outer Diameter (mm) | 80 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



16010-2RS PDF download