- Loyal
- SL185030
SL185030 Bearing | Loyal
| SL185030 interchange ISO SL185030 | |
| SL185030 cross reference ISO SL185030 | |
| SL185030 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185030 |
| D | 225 mm |
| d | 150 mm |
| B | 100 mm |
| C | 100 mm |
| Size (mm) | 150x225x100 |
| Width (mm) | 100 |
| Bearing number | SL185030 |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 225 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)



SL185030 PDF download