- Loyal
- SL185028
SL185028 Bearing | Loyal
| SL185028 interchange ISO SL185028 | |
| SL185028 cross reference ISO SL185028 | |
| SL185028 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185028 |
| D | 210 mm |
| d | 140 mm |
| B | 95 mm |
| C | 95 mm |
| Size (mm) | 140x210x95 |
| Width (mm) | 95 |
| Bearing number | SL185028 |
| Bore Diameter (mm) | 140 |
| Outer Diameter (mm) | 210 |
UCTH208-24J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-24J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/2
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



SL185028 PDF download