- Loyal
- SL185026
SL185026 Bearing | Loyal
| SL185026 interchange NBS SL185026 | |
| SL185026 cross reference NBS SL185026 | |
| SL185026 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185026 |
| D | 200 mm |
| d | 130 mm |
| E | 184,4 mm |
| B | 95 mm |
| C | 47,5 mm |
| S | 5 mm |
| d1 | 148,6 mm |
| D1 | 175,5 mm |
| Weight | 10,2 Kg |
| Size (mm) | 130x184.4x95 |
| Width (mm) | 95 |
| Bearing number | SL185026 |
| Bore Diameter (mm) | 130 |
| Outer Diameter (mm) | 184,4 |
| Basic dynamic load rating (C) | 740 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1230 kN |
UCTH205-16J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-16J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



SL185026 PDF download