- Loyal
- SL185022
SL185022 Bearing | Loyal
| SL185022 interchange NBS SL185022 | |
| SL185022 cross reference NBS SL185022 | |
| SL185022 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185022 |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| E | 156,7 mm |
| B | 80 mm |
| C | 40 mm |
| S | 5 mm |
| d1 | 127,3 mm |
| D1 | 149,3 mm |
| Weight | 6,32 Kg |
| Size (mm) | 110x156.7x80 |
| Width (mm) | 80 |
| Bearing number | SL185022 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 156,7 |
| Basic dynamic load rating (C) | 490 kN |
| Basic static load rating (C0) | 790 kN |
UCTH202-10J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH202-10J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 5/8
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8



SL185022 PDF download