- Loyal
- SL185022
SL185022 Bearing | Loyal
| SL185022 interchange ISO SL185022 | |
| SL185022 cross reference ISO SL185022 | |
| SL185022 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185022 |
| D | 170 mm |
| d | 110 mm |
| B | 80 mm |
| C | 80 mm |
| Size (mm) | 110x170x80 |
| Width (mm) | 80 |
| Bearing number | SL185022 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
UCTH207-23J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-23J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/16
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8



SL185022 PDF download