- Loyal
- 110FSH180
110FSH180 Bearing | Loyal
| 110FSH180 interchange Timken 110FSH180 | |
| 110FSH180 cross reference Timken 110FSH180 | |
| 110FSH180 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 110FSH180 |
| D | 180 mm |
| d | 110 mm |
| C | 70 mm |
| B1 | 100 mm |
| d1 | 160 mm |
| Size (mm) | 110x180x70 |
| Width (mm) | 70 |
| Bearing number | 110FSH180 |
| Bore Diameter (mm) | 110 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
UCTH206-19J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-19J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/16
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH212-36J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-36J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/4



110FSH180 PDF download