- Loyal
- SL185020
SL185020 Bearing | Loyal
| SL185020 interchange ISO SL185020 | |
| SL185020 cross reference ISO SL185020 | |
| SL185020 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185020 |
| D | 150 mm |
| d | 100 mm |
| B | 67 mm |
| C | 67 mm |
| Size (mm) | 100x150x67 |
| Width (mm) | 67 |
| Bearing number | SL185020 |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 150 |
UCTH212-38J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-38J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/8
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16



SL185020 PDF download