- Loyal
- SL185018
SL185018 Bearing | Loyal
| SL185018 interchange ISO SL185018 | |
| SL185018 cross reference ISO SL185018 | |
| SL185018 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | SL185018 |
| D | 140 mm |
| d | 90 mm |
| B | 67 mm |
| C | 67 mm |
| Size (mm) | 90x140x67 |
| Width (mm) | 67 |
| Bearing number | SL185018 |
| Bore Diameter (mm) | 90 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
UCTH207-20J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-20J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH209-26J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-26J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/8
UCTH207-22J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-22J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/8



SL185018 PDF download