- Loyal
- Y17.C3
Y17.C3 Bearing | Loyal
| Y17.C3 interchange ZEN Y17.C3 | |
| Y17.C3 cross reference ZEN Y17.C3 | |
| Y17.C3 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | Y17.C3 |
| D | 32 mm |
| d | 17 mm |
| B | 8 mm |
| Size (mm) | 17x32x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | Y17.C3 |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 32 |
UCTH211-34J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-34J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 1/8
UCTH206-20J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-20J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000



Y17.C3 PDF download