- Loyal
- Y17-2Z
Y17-2Z Bearing | Loyal
| Y17-2Z interchange ZEN Y17-2Z | |
| Y17-2Z cross reference ZEN Y17-2Z | |
| Y17-2Z Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | Y17-2Z |
| D | 32 mm |
| d | 17 mm |
| B | 8 mm |
| Size (mm) | 17x32x8 |
| Width (mm) | 8 |
| Bearing number | Y17-2Z |
| Bore Diameter (mm) | 17 |
| Outer Diameter (mm) | 32 |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16
ZK312-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-R1/8
CNSORDERNO: Heavy-duty(3)
SDI: ZK312-34
SD: 2 1/8



Y17-2Z PDF download