- Loyal
- 32017
32017 Bearing | Loyal
| 32017 interchange Gamet 32017 | |
| 32017 cross reference Gamet 32017 | |
| 32017 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | 32017 |
| D | 130 mm |
| d | 85 mm |
| T | 29 mm |
| B | 29 mm |
| C | 22 mm |
| r | 1,5 mm |
| F | 7 mm |
| R | 2,5 mm |
| Da | 125 mm |
| da | 100 mm |
| Weight | 1,5 Kg |
| Size (mm) | 85x130x29 |
| Width (mm) | 29 |
| Bearing number | 32017 |
| Bore Diameter (mm) | 85 |
| Outer Diameter (mm) | 130 |
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
UCHA215-48 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: A-R1/8
SDI: UCHA215-48
DVIS: 3.00000000
SD: Normal-duty(2)
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
ZKX12-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX12-34
SD: 2 1/8



32017 PDF download