- Loyal
- GE670DO
GE670DO Bearing | Loyal
| GE670DO interchange ISO GE670DO | |
| GE670DO cross reference ISO GE670DO | |
| GE670DO Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | GE670DO |
| D | 900 mm |
| d | 670 mm |
| B | 308 mm |
| C | 260 mm |
| R | 785 mm |
| Angle | 3,7 ° |
| Size (mm) | 670x900x308 |
| Width (mm) | 308 |
| Bearing number | GE670DO |
| Bore Diameter (mm) | 670 |
| Outer Diameter (mm) | 900 |
UCTH205-15J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH205-15J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 15/16
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8



GE670DO PDF download