- Loyal
- H936349/10
H936349/10 Bearing | Loyal
| H936349/10 interchange ISO H936349/10 | |
| H936349/10 cross reference ISO H936349/10 | |
| H936349/10 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | H936349/10 |
| D | 330,2 mm |
| d | 168,275 mm |
| T | 85,725 mm |
| B | 79,375 mm |
| C | 53,975 mm |
| a | 16,8 mm |
| Size (mm) | 168.275x330.2x85.725 |
| Width (mm) | 85,725 |
| Bearing number | H936349/10 |
| Bore Diameter (mm) | 168,275 |
| Outer Diameter (mm) | 330,2 |
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH212-39J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH212-39J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 7/16
UCTH208-25J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH208-25J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 9/16



H936349/10 PDF download