  • 110FSF160
110FSF160 Bearing | Loyal
110FSF160 interchange NSK 110FSF160
110FSF160 cross reference NSK 110FSF160
110FSF160 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: 110FSF160
D 160 mm
d 110 mm
B 70 mm
C 55 mm
U 140 mm
d1 121 mm
Angle 7 °
r min. 1,1 mm
Weight 4,8 Kg
r1 min. 1 mm