- Loyal
- ARR4FFN-1A
ARR4FFN-1A Bearing | Loyal
| ARR4FFN-1A interchange NMB ARR4FFN-1A | |
| ARR4FFN-1A cross reference NMB ARR4FFN-1A | |
| ARR4FFN-1A Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | ARR4FFN-1A |
| F | 35,052 mm |
| T | 12,294 mm |
| d | 6,35 mm |
| P | 4 mm |
| A | 9,652 mm |
| B | 6,35 mm |
| D | 20,32 mm |
| W | 9,525 mm |
| G | 45 mm |
| H | 8,89 mm |
| J | 11,1 mm |
| L | 19,05 mm |
| M | 9,525 mm |
| Width (mm) | 6,35 |
| Bearing number | ARR4FFN-1A |
| Bore Diameter (mm) | 6,35 |
| Thread (E) - ,2500-28 | ,250028 |
UCTH209-28J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-28J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 3/4
UCTH211-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-32J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2.00000000
ZK212-34 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
SDI: ZK212-34
SD: 2 1/8



ARR4FFN-1A PDF download