- Loyal
- MRJ3.1/2
MRJ3.1/2 Bearing | Loyal
| MRJ3.1/2 interchange RHP MRJ3.1/2 | |
| MRJ3.1/2 cross reference RHP MRJ3.1/2 | |
| MRJ3.1/2 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | MRJ3.1/2 |
| D | 206,375 mm |
| d | 88,9 mm |
| B | 44,45 mm |
| C | 44,45 mm |
| Weight | 7,48 Kg |
| Size (mm) | 88.9x206.375x44.45 |
| Width (mm) | 44,45 |
| Bearing number | MRJ3.1/2 |
| Bore Diameter (mm) | 88,9 |
| Outer Diameter (mm) | 206,375 |
| (Grease) Lubrication Speed | 2100 r/min |
| Basic dynamic load rating (C) | 276 kN |
| Basic static load rating (C0) | 311 kN |
UCTH210-30J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-30J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 7/8
UCTH207-21J-230 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH207-21J-230
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 5/16
UCTH211-35J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH211-35J-300
SDI: B-R1/8
SD: 2 3/16
UCTH201-8J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH201-8J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1/2



MRJ3.1/2 PDF download