- Loyal
- TSM 30 BB
TSM 30 BB Bearing | Loyal
| TSM 30 BB interchange ISB TSM 30 BB | |
| TSM 30 BB cross reference ISB TSM 30 BB | |
| TSM 30 BB Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | TSM 30 BB |
| I | 51 mm |
| h | 110 mm |
| d1 | 30 mm |
| d7 | 50 mm |
| b1 | 37 mm |
| d2 | 40 mm |
| d4 | 34,5 mm |
| d6 | 70 mm |
| SW | 41 mm |
| B3 | 25 mm |
| Angle | 7,5 ° |
| Weight | 0,978 Kg |
| l1 min. | 15 mm |
| l3 min. | 35 mm |
| Thread (G) | M30x2 |
| Limiting speed | 500 r/min |
| Bearing number | TSM 30 BB |
| Bore Diameter (mm) | 30 |
| Calculation factor (Y) | 2,24 |
| Basic dynamic load rating (C) | 14,2 kN |
| Basic static load rating (C0) | 7,5 kN |
UCTH206-18J-150 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH206-18J-150
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 1/8
ZKX11-32 Tapered bore (with adapter) inch - ZK series
DVIS: A-1/4-28UNF
CNSORDERNO: Medium-duty(X)
SDI: ZKX11-32
SD: 2.00000000
UCTH209-27J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH209-27J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 1 11/16
UCTH210-32J-300 with Setscrew(inch)
CNSORDERNO: Normal-duty(2)
TOGN: UCTH210-32J-300
SDI: B-1/4-28UNF
SD: 2.00000000



TSM 30 BB PDF download