  • GE55ET-2RS
GE55ET-2RS Bearing | Loyal
GE55ET-2RS interchange LS GE55ET-2RS
GE55ET-2RS cross reference LS GE55ET-2RS
GE55ET-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GE55ET-2RS
D 85 mm
d 55 mm
B 40 mm
C 32 mm
dk 74 mm
Angle 7 °
r min. 0,6 mm
Weight 0,864 Kg
r1 min. 1 mm