  • GE40ES-2RS
GE40ES-2RS Bearing | Loyal
GE40ES-2RS interchange LS GE40ES-2RS
GE40ES-2RS cross reference LS GE40ES-2RS
GE40ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GE40ES-2RS
D 62 mm
d 40 mm
B 28 mm
C 22 mm
dk 53 mm
Angle 7 °
r min. 0,6 mm
Weight 0,318 Kg
r1 min. 1 mm