  • GEEW40ES-2RS
GEEW40ES-2RS Bearing | Loyal
GEEW40ES-2RS interchange LS GEEW40ES-2RS
GEEW40ES-2RS cross reference LS GEEW40ES-2RS
GEEW40ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GEEW40ES-2RS
D 62 mm
d 40 mm
B 40 mm
C 22 mm
d1 46 mm
dk 53 mm
Angle 4 °
r min. 0,6 mm
Weight 0,349 Kg
r1 min. 1 mm