  • GE240ES-2RS
GE240ES-2RS Bearing | Loyal
GE240ES-2RS interchange LS GE240ES-2RS
GE240ES-2RS cross reference LS GE240ES-2RS
GE240ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GE240ES-2RS
D 340 mm
d 240 mm
B 140 mm
C 100 mm
dk 300 mm
Angle 8 °
r min. 1,1 mm
Weight 39,7 Kg
r1 min. 1,1 mm