  • GE20ES-2RS
GE20ES-2RS Bearing | Loyal
GE20ES-2RS interchange LS GE20ES-2RS
GE20ES-2RS cross reference LS GE20ES-2RS
GE20ES-2RS Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: GE20ES-2RS
D 35 mm
d 20 mm
B 16 mm
C 12 mm
dk 29 mm
Angle 9 °
r min. 0,3 mm
Weight 0,064 Kg
r1 min. 0,3 mm