  • SDAF 23192K 17
SDAF 23192K 17 Bearing | Inch Tapered Bore Mounting Pillow Block SDAF231K and SDAF232K Series
SDAF 23192K 17 interchange timken SDAF 23192K 17
SDAF 23192K 17 cross reference timken SDAF 23192K 17
SDAF 23192K 17 Equivalent bearing interchange guide:
Price: enquiry
Model Number: SDAF 23192K 17
d: ER 838
D: A8990
B: SDAF3192K x 17
r(min): 35.7500 in
r1(min): SDAF23192K17
Width: 15 in
Size: 47.1250 in
Weight: 48.8750 in
Bearing Number: 48.0000 in
Housing Construction: 17 in
UPC Code: 5.7500 in
Shaft Size Type: 21.6250 in