Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E Bearing | Flanged housings
| FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E interchange SKF FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E | |
| FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E cross reference SKF FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E | |
| FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E |
| d: | FNL 507 A + C 2207 K + H ... |
| D: | 145.000 |
| B: | FNL 507 A |
| r(min): | 48.500 |
| r1(min): | 130.000 |
| Width: | 30.000 |
| Size: | C 2207 K |
| TC: | 64.500 |
FNL 513 B + 1213 K + H 213 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1213 K
L: FNL 513 B + 1213 K + H 21...
HOUSING: 225.000
H1: FNL 513 B
H: 78.000
DDA: 203.000
FNL 516 A + 22216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22216 K
L: FNL 516 A + 22216 K + H 3...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 506 A + C 2206 K + H 306 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2206 K
L: FNL 506 A + C 2206 K + H ...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 510 B + 22210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22210 K
L: FNL 510 B + 22210 K + H 3...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 B
H: 60.000
DDA: 160.000



FNL 507 A + C 2207 K + H 307 E PDF download