Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 507 A + 1207 K + H 207 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 507 A + 1207 K + H 207 Bearing | Flanged housings
| FNL 507 A + 1207 K + H 207 interchange SKF FNL 507 A + 1207 K + H 207 | |
| FNL 507 A + 1207 K + H 207 cross reference SKF FNL 507 A + 1207 K + H 207 | |
| FNL 507 A + 1207 K + H 207 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 507 A + 1207 K + H 207 |
| d: | FNL 507 A + 1207 K + H 20... |
| D: | 145.000 |
| B: | FNL 507 A |
| r(min): | 48.500 |
| r1(min): | 130.000 |
| Width: | 30.000 |
| Size: | 1207 K |
| TC: | 64.500 |
FNL 510 B + 22210 K + H 310 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22210 K
L: FNL 510 B + 22210 K + H 3...
HOUSING: 179.000
H1: FNL 510 B
H: 60.000
DDA: 160.000
FNL 506 A + 1206 K + H 206 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1206 K
L: FNL 506 A + 1206 K + H 20...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 520 A + 22220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22220 K
L: FNL 520 A + 22220 K + H 3...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 513 B + 2213 K + H 313 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2213 K
L: FNL 513 B + 2213 K + H 31...
HOUSING: 225.000
H1: FNL 513 B
H: 78.000
DDA: 203.000



FNL 507 A + 1207 K + H 207 PDF download