Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 509 B + 2209 K + H 309 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 509 B + 2209 K + H 309 Bearing | Flanged housings
| FNL 509 B + 2209 K + H 309 interchange SKF FNL 509 B + 2209 K + H 309 | |
| FNL 509 B + 2209 K + H 309 cross reference SKF FNL 509 B + 2209 K + H 309 | |
| FNL 509 B + 2209 K + H 309 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 509 B + 2209 K + H 309 |
| d: | FNL 509 B + 2209 K + H 30... |
| D: | 179.000 |
| B: | FNL 509 B |
| r(min): | 60.000 |
| r1(min): | 160.000 |
| Width: | 40.000 |
| Size: | 2209 K |
| TC: | 70.500 |
FNL 516 A + 2216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2216 K
L: FNL 516 A + 2216 K + H 31...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 507 B + C 2207 K + H 307 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2207 K
L: FNL 507 B + C 2207 K + H ...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 516 A + 1216 K + H 216 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1216 K
L: FNL 516 A + 1216 K + H 21...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000



FNL 509 B + 2209 K + H 309 PDF download