Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E Bearing | Flanged housings
| FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E interchange SKF FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E | |
| FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E cross reference SKF FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E | |
| FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E |
| d: | FNL 520 A + C 2220 K + H ... |
| D: | 250.000 |
| B: | FNL 520 A |
| r(min): | 125.000 |
| r1(min): | 250.000 |
| Width: | 90.000 |
| Size: | C 2220 K |
| TC: | 130.000 |
FNL 516 A + 2216 K + H 316 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2216 K
L: FNL 516 A + 2216 K + H 31...
HOUSING: 196.000
H1: FNL 516 A
H: 98.000
DDA: 196.000
FNL 520 A + 1220 K + H 220 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1220 K
L: FNL 520 A + 1220 K + H 22...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 506 A + 1206 K + H 206 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1206 K
L: FNL 506 A + 1206 K + H 20...
HOUSING: 130.000
H1: FNL 506 A
H: 44.000
DDA: 117.000
FNL 520 A + 2220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2220 K
L: FNL 520 A + 2220 K + H 32...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000



FNL 520 A + C 2220 K + H 320 E PDF download