Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E Bearing | Flanged housings
| FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E interchange SKF FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E | |
| FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E cross reference SKF FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E | |
| FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E |
| d: | FNL 510 A + C 2210 K + H ... |
| D: | 179.000 |
| B: | FNL 510 A |
| r(min): | 60.000 |
| r1(min): | 160.000 |
| Width: | 45.000 |
| Size: | C 2210 K |
| TC: | 77.000 |
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 517 B + 22217 K + H 317 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22217 K
L: FNL 517 B + 22217 K + H 3...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 517 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 520 A + 2220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 2220 K
L: FNL 520 A + 2220 K + H 32...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000
FNL 517 B + 1217 K + H 217 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1217 K
L: FNL 517 B + 1217 K + H 21...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 517 B
H: 105.000
DDA: 210.000



FNL 510 A + C 2210 K + H 310 E PDF download