Bearing housings
- Flanged housings
- FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E Bearing | Flanged housings
| FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E interchange SKF FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E | |
| FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E cross reference SKF FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E | |
| FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E |
| d: | FNL 511 A + C 2211 K + H ... |
| D: | 192.000 |
| B: | FNL 511 A |
| r(min): | 65.000 |
| r1(min): | 172.500 |
| Width: | 50.000 |
| Size: | C 2211 K |
| TC: | 84.000 |
FNL 507 B + 1207 K + H 207 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 1207 K
L: FNL 507 B + 1207 K + H 20...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 518 B + C 2218 K + H 318 E AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: C 2218 K
L: FNL 518 B + C 2218 K + H ...
HOUSING: 210.000
H1: FNL 518 B
H: 105.000
DDA: 210.000
FNL 507 B + 22207 K + H 307 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22207 K
L: FNL 507 B + 22207 K + H 3...
HOUSING: 145.000
H1: FNL 507 B
H: 48.500
DDA: 130.000
FNL 520 A + 22220 K + H 320 AFC 200 - FNL flanged housings for bearings on an adapter sleeve
TC: 22220 K
L: FNL 520 A + 22220 K + H 3...
HOUSING: 250.000
H1: FNL 520 A
H: 125.000
DDA: 250.000



FNL 511 A + C 2211 K + H 311 E PDF download