- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- X30326M/Y30326M
X30326M/Y30326M Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| X30326M/Y30326M interchange LOYAL X30326M/Y30326M | |
| X30326M/Y30326M cross reference LOYAL X30326M/Y30326M | |
| X30326M/Y30326M Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | X30326M/Y30326M |
| d: | 63.750 mm2.5098 in |
| D: | 30326M |
| B: | 4.06 mm0.16 in |
| r(min): | 5.080 mm0.2 in |
| r1(min): | 478 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 252.98 mm9.96 in |
| Series: | 161.04 mm6.34 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 256.00 mm10.08 in |
| Design Units: | 151.89 mm5.98 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 280 mm11.0236 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 130 mm5.1181 in |
Series: 367 mm14.45 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 87 mm3.4252 in
Design Units: 32052X
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 1752.5
Series: 326 mm12.83 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 104 mm4.0945 in
Design Units: 32240
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.197 in
D - Cup Outer Diameter: 1227.1
Series: 182 mm7.17 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 49.5 mm1.9488 in
Design Units: 30319
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
D - Cup Outer Diameter: 203.6
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 71.75 mm2.8248 in
Design Units: 32228
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.157 in
D - Cup Outer Diameter: 492.8


X30326M/Y30326M PDF download