- Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
- KJLM704649H/KJLM704610
KJLM704649H/KJLM704610 Bearing | Tapered Roller Bearings/TS (Tapered Single) Metric
| KJLM704649H/KJLM704610 interchange LOYAL KJLM704649H/KJLM704610 | |
| KJLM704649H/KJLM704610 cross reference LOYAL KJLM704649H/KJLM704610 | |
| KJLM704649H/KJLM704610 Equivalent bearing interchange guide: | |
| Price: | enquiry |
| Model Number: | KJLM704649H/KJLM704610 |
| d: | 22.000 mm0.8661 in |
| D: | LM704600 |
| B: | 1.52 mm0.06 in |
| r(min): | 3.560 mm0.14 in |
| r1(min): | 35.6 |
| Width: | METRIC |
| Size: | 75.95 mm2.99 in |
| Series: | 61.98 mm2.44 in |
| r - Cup Backface "To Clear" Radius2: | 80.77 mm3.18 in |
| Design Units: | 55.88 mm2.2 in |
| Db - Cup Backface Backing Diameter: | 84.000 mm3.3071 in |
| da - Cone Frontface Backing Diameter: | 50.000 mm1.9685 in |
Series: 242.1 mm9.53 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 45 mm1.7717 in
Design Units: 32938
Db - Cup Backface Backing Diameter: 2 mm0.08 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 2.5 mm0.1 in
D - Cup Outer Diameter: 695.8
Series: 223 mm8.78 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 71.75 mm2.8248 in
Design Units: 32228
Db - Cup Backface Backing Diameter: 3 mm0.12 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 4 mm0.157 in
D - Cup Outer Diameter: 492.8
Series: 279 mm10.98 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 91 mm3.5827 in
Design Units: 32234
Db - Cup Backface Backing Diameter: 4 mm0.16 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 5 mm0.2 in
D - Cup Outer Diameter: 858.1
Series: 483.1 mm19.02 in
r - Cup Backface "To Clear" Radius2: 149 mm5.8661 in
Design Units: 32260
Db - Cup Backface Backing Diameter: 5 mm0.197 in
da - Cone Frontface Backing Diameter: 6 mm0.236 in
D - Cup Outer Diameter: 3303.4


KJLM704649H/KJLM704610 PDF download